• Dlaczego 365Tickets:
  • 100% Bezpieczna Strona
  • Szybka Rezerwacja
  • Milionowa Sprzedaż Biletów

Zamek Królewski na Wawelu

od
121.63 zł
365Tickets

Zamek Królewski na Wawelu jest największą atrakcją turystyczną miasta i najbardziej spektakularnym średniowiecznym zamkiem w Europie. Tego pomnika po prostu nie można pominąć w Krakowie.

Usytuowany na szczycie wzgórza nad Wisłą, na południe od Starego Miasta, Wawel jest klejnotem koronnym architektonicznych skarbów miasta. Jest to zdecydowanie najważniejsza kolekcja budynków w Polsce. Jego wartość historyczna i artystyczna - pochodząca z XIV wieku - zamieszcza ją wśród listy klejnotów światowego dziedzictwa UNESCO. Rozległy kompleks wielkich sal, kościołów, apartamentów państwowych i dziedzińców ma swoje historie do opowiedzenia, atmosferę i światopogląd imperialnej ery. Przechadzając się po królewskich komnatach, nasz doświadczony przewodnik ożywi zamek, wyjaśniając burzliwą historię otaczającą różne budynki i ich związki królewskie i prezydenckie.

Wawel jest największą atrakcją turystyczną miasta i najbardziej spektakularnym średniowiecznym zamkiem w Europie. Tego pomnika po prostu nie można pominąć w Krakowie. Nie przegap okazji, by zobaczyć "Damę z gronostajem" Leonarda Da Vinci.